A PROJEKT ADATAI:

  • A kedvezményezett neve: MANHATTAN Akadémia Korlátolt Felelősségű Társaság
  • A projekt címe: Fejlesztés a Manhattan Akadémia Kft-nél
  • A szerződött támogatás összege: 10 500 000 Ft
  • A támogatás mértéke (%-ban): 70,00%
  • A projekt tényleges befejezési dátuma: 2020. december 31.
  • A projekt azonosító száma: VEKOP-1.2.6-20-2020-00098

 

A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA:

A Manhattan Akadémia 2004-ben kezdte működését, kifejezetten vállalati ügyfelek összetett képzési igényeire építve szolgáltatásait. 16 éves szakmai múlttal rendelkező tanácsadási szolgáltatásunk és képzési portfóliónk mind az idegennyelvű képzéseket, informatikai képzéseket, mind a készség-és kompetenciafejlesztő képzéseket tartalmazza. Innovatív elemekkel és coaching technikák alkalmazásával tesszük hatékonyabbá oktatási módszereinket. A Manhattan Akadémia mára a vállalati humán erőforrás fejlesztő tréningek tapasztalt szakértőjévé vált. Nem csak a jelenkor, de a jövő kihívásaira is felkészítjük ügyfeleinket. 2020-ra a hatékony munkavégzéshez és fejlődéshez szükséges főbb készségek és képességek például a komplex problémamegoldás, a kritikus gondolkodás, a kognitív flexibilitás. Ezek fejlesztéséhez is segítséget nyújtunk ügyfeleink számára. Továbbá nem csak az IPAR 4.0 diktálta kompetenciákra készítjük fel ügyfeleinket, hanem az automatizáláshoz szükséges szakmai készségek elsajátítására. Szolgáltatásainkat úgy biztosítjuk, hogy azok alkalmazkodnak a cégek mindennapjaihoz, hozzájárulnak ahhoz, hogy munkavállalóik sikeresen teljesítsenek, a vállalati termelékenység biztosított maradjon.

A vészhelyzet kihirdetése felgyorsította a digitális átállásunkat és az online fejlesztéseinket. Rugalmasan reagáltunk a felnőttképzésben fellépő változásokra, továbbá törekedtünk a munkavállalóink és az oktatási minőség megtartására.

A munkatársak rugalmas, hatékony munkaszervezése és megvalósítása, a folyamatos fejlődéshez és tanuláshoz való viszonya, nyitottsága lehetővé teszi a Manhattan Akadémia számára a fejlesztések hatékony beépülését és alkalmazását.

A 70/2020 Korm. rendeletben foglaltaknak megfelelően a futó kontakt órás képzéseinket, rövid szüneteltetést követően átállítottuk digitális oktatási formára. Kialakítottuk a Manhattan Akadémia online oktatási felületét, kidolgoztuk a távoktatásban szervezendő nyelvi képzéseinkhez tartozó saját, egyedi tananyagainkat és segédanyagainkat, valamint a képzésekhez kapcsolódó online és digitális dokumentációs folyamatokat. Olyan, minden képzésben résztvevőnk számára elérhető, rugalmas és egyéni preferenciákra épülő digitális környezetet hoztunk létre, ami hatékonyan szolgálja ki a fejlődő informatikai és technikai feltételeket igénylő képzéseket.

 

Megkezdtük az új képzések szervezését távoktatás formájában. Tanárainkat és oktatóinkat felkészítettük az új online platform használatára, továbbá a digitális oktatás sajátosságaira, kiemelten az órák felépítése, oktatási módszerek és a verbális és nonverbális kommunikáció eszközök használatára. Az oktatók hatékony, profi munkájának köszönhetően kialakítottuk az újfajta oktatási módszerhez igazodó ütemezési és képzési terveket.

 

A technikai fejlesztésekkel, valamint az igénybe vett szolgáltatásokkal kívánjuk megerősíteni a Manhattan Akadémia, a gyorsan fejlődő digitális környezetben is hatékony működését biztosító feltételeit.

A laptopok a kollégák munkájának és ezen keresztül a cég által nyújtott szolgáltatások minél teljesebb körű, gyorsabb és hatékonyabb megvalósítását szolgálják, lépést tartva a gyorsan fejlődő technikai környezettel. A videókonferencia rendszer az ügyfelekkel való kapcsolattartásban, a nyújtott szolgáltatások digitalizációjában nyújt segítséget. A képzések és tanácsadások megvalósítása, valamint az ügyfelekkel való kapcsolattartás során a videókonferencia rendszerrel való munka nagy mértékben csökkentené a szervezéssel, megvalósítással kapcsolatos költségeket, valamint sokkal rugalmasabb, egyéni igényekre szabhatóbb, modernebb lehetőséget nyújt a képzések terén. A robotizáció egyre szélesebb körű elterjedése, a robotkarok használata, a gyártási folyamatok egyszerűsítése, standardizálása és felgyorsítása miatt, egyre nagyobb az igény a képzési piacon is a robotkarkezelői és programozói oktatásra. Cégünk már rendelkezik FANUC ipari robotkezelői és programozói engedélyezett képzéssel, eddig partnerünkkel való együttműködésben valósítottuk meg ezeket a képzéseket. A FANUC robotkar beszerzésével a képzések megszervezése és megvalósítása is sokkal hatékonyabban és gazdaságosabban tud megvalósulni. Költségcsökkentést és hatékonyságnövelést jelentene számunkra a saját eszköz használata.